volume_up
  • play_arrow

Bithang Yoo Radio

Sport

SIMA VERSTAPPEN-GYŐZELEM ÉS NAGY STROLL-BALESET AZ F1-ES SZAÚDI NAGYDÍJON, BEARMAN REMEKÜL DEBÜTÁLT!

today2024.03.09. 13

Háttér
share close

Az idei második F1-es nagydíjon is kettős győzelmet aratott a Red Bull, ezúttal is Max Verstappen, Sergio Perez sorrendben. A nap versenyzőjének a Ferrarival debütáló Oliver Bearmant választották, aki megszerezte első pontjait a száguldó cirkuszban.

Max Verstappen várhatta az élről a rajtot a magyar idő szerint 18 órakor induló Szaúdi Nagydíjon, mögötte Leclerc, Perez, Alonso, Piastri és Norris jött a rajtrácson. A két Mercedes a negyedik sort foglalta el, a top 10-et Cunoda és Stroll zárta, a Ferrarihoz beugró újonc Bearman pedig a 11. helyről indult.

Bearman és Bottas a lágy abroncsokon rajtolt, a többiek pedig a sárga oldalfalú közepes gumikkal indultak – Alonso és Stroll használt abroncsokon, a többiek pedig friss Pirelliken álltak a rajtrácsra.

Verstappen az élen maradt, Perez pedig Leclerc-t támadta a második helyért, de a monacói maradt a holland mögött. A 3. körben viszont már megtörtént a helycsere, Perez feljött Verstappen mögé, és a két Red Bull elkezdett ellépni Leclerc-től.

Piastri egy szép manőverrel megelőzte Alonsót és feljött a negyedik helyre, a hatodik helyen Norris haladt, aki bemozdult a rajtnál, de nem kapott büntetést a brit. Gasly váltóhiba gyanújával esett ki, majd Stroll falazott és törte el a felfüggesztését, így a falban kötött ki a 22-es kanyarnál, és bejött a biztonsági autó .

A safety car alatt sokan bejöttek, Norris, Hamilton, Hülkenberg és Csou maradt kint, így Norris, Verstappen, Hamilton, Perez, Leclerc, Piastri, Alonso, Hülkenberg, Russell, Csou volt a sorrend. Perezt a bokszban ráengedték Alonso autójára, kis híján összeértek – az esetért 5 másodperces büntetést kapott a mexikói.

A 10. körben jött az újraindítás, Bearman megelőzte Cunodát a 11. helyért, Albon pedig Magnussennel ért össze, amiért 10 másodperces büntetést kapott a dán. A 13. körben Verstappen Norris megelőzésével az első, Perez Hamilton megelőzésével a harmadik helyre jött fel.

Verstappen nagyon gyorsan elnyúlt, pár kör alatt 4 másodperces előnyt épített ki, Hamiltont pedig Leclerc is megelőzte, míg Piastri kitartóan támadta Hamiltont az ötödik helyért. Bearman Csou-t megelőzte, így feljött a tizedik helyre.

Bearman Hülkenberg megelőzésével már a kilencedik helyen állt, Magnussen pedig pályaelhagyással történő előnyszerzésért további 10 másodperces büntetést kapott. Perez eközben már 6 másodpercre volt Leclerc-től, tehát gyorsan sikerült kiautóznia a büntetésnyi különbséget.

Magnussen, Cunoda és Ocon nagy harcot vívott a 12. helyért, a dán pedig tartani tudta a pozícióját. A 27. körben Leclerc ment el Norris mellett és jött fel a harmadik helyre a monacói versenyző.

A Haasnál nagy csapatmunka folyt: Magnussen nagyon lelassította a mögötte érkező pilótákat, így Hülkenberg a dán elé jött vissza, a 10. helyezett Csou-tól pedig 9 másodpercre volt.

Piastri 15 körrel a futam vége előtt a kanyart levágva ment el Hamilton mellett, ezért vissza kellett adnia a pozíciót, majd a célegyenesben tisztán megelőzhette volna a britet, de Hamilton kijött a bokszba a lágy gumikért. Nem sokkal később Norris is így tett, az ő kerékcseréje lassúra, 4 másodpercesre sikerült.

Norris közvetlenül Hamilton elé jött vissza, támadta is őt a Mercedes versenyzője, Norrisnak ezt sikerült kivédekeznie, de fekete-fehér zászlót kapott az egyenesben való cikázás miatt. Norris és Hamilton pedig a friss gumikon elkezdte levadászni a 7. helyen álló Bearmant.

Alonso jelentette, hogy kicsit megpuszilta a falat, de minden rendben van az autóval, Csou pedig kijött a bokszba, nagyon lassú volt a kiállása, így a 18. helyre esett vissza a kínai versenyző 8 körrel a leintés előtt.

Az utolsó körökben még az ötödik és a hetedik hely sorsa volt kérdéses, az ötödik helyért Alonsóhoz közeledett Russell, a hetedikért Bearmanhez közeledett Norris és Hamilton, miközben a top 4 pozíció nagyon egyértelmű volt. Ricciardo 2 körrel a leintés előtt, a 16. helyen forgott meg, majd folytatta a versenyt.

Verstappen tehát nagyon simán, 7 másodperc feletti előnnyel győzött Perez és Leclerc előtt, Piastri lett a negyedik, Alonso pedig meg tudta őrizni az ötödik pozícióját Russell előtt. Bearman végül 2 másodperces előnnyel végzett Norris előtt, Hamilton a kilencedik, Hülkenberg a tizedik lett.

A Forma-1-es szezon két hét múlva folytatódik az Ausztrál Nagydíjjal, a pontversenyt pedig Verstappen vezeti 15 ponttal Perez előtt, a harmadik helyen Leclerc áll.

Written by: Zoltán Hanzli